Jak nepřibrat na Vánoce

Vánoční svátky nejsou pouze o duchu Vánoc a rozbalování dárků, ale také o neustálém pojídání dobrot, jako je cukroví a nezdravých smažených věcí. Víme to všichni, přesto po Vánocích nadáváme každý rok, že jsme opět přibrali na váze a nenáviděná ručička se pohnula směrem doprava. Jak se zmíněnému pocitu vyhnout? I přes vánoční svátky si můžeme udržet svou váhu, stačí se jen řídit následujícími radami a tipy.

ID-10053128Cukroví aneb jak nepřibrat

Každý z nás již od dětství miluje to dobré sladké cukroví od babičky nebo maminky. Tato kalorická bomba však dokáže to, co nechceme, tedy přibrat na váze rychlostí blesku. Jak se tomu vyhnout? Pokud se dokážeme aspoň trochu ovládnout, můžeme vyhrát. Nejezte cukroví po hrstech, ale v omezeném počtu, především v dopoledních hodinách, kdy má tělo lepší spalování cukrů. Kousek cukroví k dopolední kávě určitě neuškodí, ale plný talíř u večerní televize ano! Existují i zdravé typy cukroví, které našemu tělu naopak prospějí, spousty receptů můžeme najít na internetu.

Přečtěte si také:  Vánoce v cizích zemích

Štědrovečerní večeře

Jak se ubránit během Štědrého dne? Asi nejdůležitější věc, jak nepřibrat, bude vyhnout se mýtu zlatého prasátka a jíst pravidelně přes den, samozřejmě ne cukroví! Večer zkusme smažit kapra v co nejmenším množství oleje nebo si dát jinak upravenou rybu.

Jak rychle zhubnout po Vánocích?

Pokud se nám nepodaří dodržet zmíněné rady, jako upřímně většině z nás, je po Vánocích čas na tip, jak rychle zhubnout. Nenechme se zmást zaručenými rychlými dietami. Jen zdravá dieta je ta pravá a zaručená. Zařaďme pohyb do každodenních činností, stačí i chůze po schodech. Jezme pravidelně minimálně pětkrát denně po přiměřených dávkách našemu dennímu výdeji kalorií. Vyhněme se také velké míře alkoholu a kávy. Dodržujme pitný režim. A hlavně nejdůležitější rada, nevzdávejme se a bojujme s kily navíc odvážně až do konce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *