Herbs Spices Wooden Spoons  - matthewsjackie / Pixabay

Šetřete životní prostředí díky jedlému nádobí

Chcete se chovat ekologicky, ale není pro vás únosné pohostit vždy všechny přátele na venkovní grilovačce nebo domácí párty klasickým porcelánem? Nedělejte kompromisy a vyberte si takové nádobí, které vašim ekologickým snahám vyjde maximálně vstříc.  A jako bonus si na něm ještě pochutnáte.

Že to není možné? Ale samozřejmě, že je. To skutečně kvalitní jedlé nádobí se totiž vyrábí jednoduše z cereálních mouček, jež navíc ochucuje různým kořením anebo kakaovým práškem. To záleží na tom, o jaký druh nádobí jde. Jinak si samozřejmě chceme vychutnat talíř po grilování a jinak kelímek, z něhož jsme právě dopili kávu.

Talíř, který můžete přikusovat jako chleba

Nemusíte se bát. Skutečná kvalita se vyznačuje  i značnou výdrží. Kupříkladu jedlé talíře vydrží bez potíží hostit váš pokrm více než půl hodiny, takže při jídle opravdu nemusíte spěchat.  A náročné nejsou ani na skladování. Nevadí jim běžná okolní vlhkost ani nic podobného, takže otevřený sáček či krabičku nemusíte nijak pečlivě ukládat a přidělávat si tak starosti navíc.

Přečtěte si také:  Čištění odpadu a kanalizace

Ale zpátky k jedlým talířům. Jak se používají? Zkrátka a dobře si na ně naservírujte třeba maso a následně si na nich pochutnejte. Klidně je okusujte již během jídla místo chleba. A pokud zjistíte, že jste přecenili své síly, jednoduše je vyhoďte do odpadu anebo ještě lépe zkompostujte. Rozloží se totiž opravdu rychle.

Když si chcete dopřát kávu nebo dezert

Oblíbené občerstvení kupované „s sebou“ se také nemusí omezovat na plast. Věděli jste, že jedlé kelímky snesou i teplý nápoj a vydrží odolávat vlhkosti i několik hodin? A jedlé lžičky začnou jevit první známky rozpadu teprve po půl hodině, takže si svůj dezert můžete vychutnat tak pohodově a pomalu, jak jen chcete.

A kde toto kvalitní, ekologické a chutné nádobí pořídit? Vyzkoušejte specialisty z e-shopu jedlenadobi.cz. Využijte pestrou nabídku produktů a vybavte se na své domácí akce vším, co je potřeba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *