3 základní pojistky, které bychom měli mít všichni. Jak jste na tom vy?

I když jsou návštěvy pojišťoven mnohdy velmi neoblíbenou činností, přeci jen je dobré si pohlídat, zda máte 3 základní pojistky, které vám dokážou zachránit majetek a finance i v neočekávaných situacích. Navíc dnes již nemusíte nikam dojíždět a můžete si vše zajistit online.

Pojistka proti blbosti při výkonu povolání

Každý, kdo někde pracuje, by měl mít sjednanou základní pojistku: pojištění odpovědnosti z výkonu povolání vám totiž kryje případné ztráty, které způsobíte svým jednáním svému zaměstnavateli. Pojištění, které má celosvětovou územní platnost a je tedy vhodné i pro služební cesty, vám pokryje všechny nečekané situace a výdaje, které způsobíte svému zaměstnavateli. Standardní pojistka je pro všechna zaměstnání. Specifická pravidla pak chrání všechny řidiče.

Pojistka domácnosti

Další věc, která se vám jednoduše vyplatí – pojistit si prostor, ve kterém bydlíte. Je úplně jedno, zda byt pouze obýváte, nebo zda jste jeho vlastníkem. Pojistit si vlastní byt, dům, nemovitost ve stavbě nebo domácnost, kterou obýváte – to je velká životní výhoda, která vám zajistí skutečně klidný spánek. ERGO pojišťovna tyto pojistky sjednává online, takže se navíc vyhnete nutnosti kamkoliv dojíždět a máte možnost si v klidu projít všechny body pojistné smlouvy.

Přečtěte si také:  Nebankovní půjčky bez potvrzení o příjmu

Občanská odpovědnost

Výhodou pojištění občanské odpovědnosti je to, že v jedné pojistce jsou kryti všichni členové vaší společné domácnosti, včetně domácích zvířat. Pokud tedy vaše dítě nechtěně v obchodě shodí a rozbije zboží, chrání jej vaše pojistka. Stejně je tomu i v případě, že vám třeba uteče kočka a způsobí škodu na cizím majetku. Pojištění občanské odpovědnosti má navíc celosvětovou platnost, takže jste kryti skutečně všude.

A co vy? Máte tyto tři základní pojistky? Nebo si je budete teprve zřizovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *