Inspirace na bydlení

Chcete už konečně bydlet ve svém? V současné době není problém si zajistit stavební spoření nebo hypotéku a postarat se o příjemné bydlení včas. Posléze můžete splácet a mezitím si pohodlně bydlet. Může vás čekat stavba a rekonstrukce, obojí je finančně náročné, ale klidně si řekněte, že to zvládli ostatní, proč ne vy. Možná už máte našetřeno a přemýšlíte o nejvhodnějším druhu bydlení pro vás.

Mezi současné trendy se řadí nízkoenergetické domy. Jde o stavby, kde se během užívání dočkáte značného snížení nákladů na provoz díky jistým vychytávkám. Pokud například porovnáte energii na vytápění běžného domku a nízkoenergetického domu, dopočítáte se, že můžete značně ušetřit. Nízkoenergetické domy se staví hlavně ze dřeva, protože jde o materiál s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a umožňuje domu dýchat. Využívají se i jiné přírodní materiály.

Přečtěte si také:  Kam pro novou trampolínu?

Nízkoenergetické domy ze dřeva si můžete nechat postavit na klíč. Tvary domů jsou jednoduché a bez zbytečných výstupků. Orientují se na osluněné strany a nesmí být zapomenuto na dobrou tepelnou izolaci. Úroveň spotřeby energie u nízkoenergetických staveb se pohybuje okolo 50kWh/1m2. U domů můžete využívat slunečního záření. Je dobré mít vzduchotěsné stavby, aby byly chráněny proti proudění vzduchu. Nízkoenergetické domy nepotřebují velké náklady na vytápění. Obecně si vystačíte s malými kolektory nebo tepelnými čerpadly a s obnovitelnými energetickými zdroji. Výhodné je využívání sluneční energie solárními panely a nezapomeňte ani nízkoenergetické spotřebiče, které tolik nezatěžují životní prostředí. Důležité jsou i parotěsné izolace a hydroizolace.  Dřevostavby používají k výstavbě jenom minimum mokrých technologií a je možné je stavět v libovolném ročním období. Navíc jsou postaveny asi za čtvrtinu času v porovnání se zděným domem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *