Hladina testosteronu a jak ji zvýšit

Mnoho mužů může s přibývajícím věkem trpět zvýšenou únavou, aniž by věděli proč, říkají si „Vždyť jsem přece nic namáhavého nedělal.“ Je to jen jedna z nesnází, kterou způsobuje menší nebo nedostatečné množství mužského hormonu a níže si vysvětlíme jak s tím bojovat.

Testosteron

Testosteron je mužský pohlavní hormon, který produkují varlata a nadledvinky. Ovlivňuje mužskou potenci, tvorbu a růst svalů a jeho vliv je patrný především v pubertě. V dospělosti tento hormon udržuje u mužů charakteristické ochlupení, brání vzniku osteoporózy a stimuluje tvorbu spermií. Muži s dostatečnou či vyšší hladinou bývají dominantnější a hladina hormonu bývá spojována i s agresivitou a také s lepší prostorovou orientací. Naopak snížená hladinu testosteronu zapříčiňuje u mužů sklony k tloustnutí, ubírá jim energii a snižuje sexuální touhu.

V překladu to znamená, že testosteron je to, co dělá z mužů chlapy.

Jak udržet hladinu testosteronu v normě

Podle průzkumů hladina testosteronu u mužů klesá, nejčastěji po 30.roku života. Známe ale několik faktorů, jak lze hladinu testosteronu v těle udržovat. Těmi jsou:

  • dostatečný spánek (7-8 hodin denně)
  • přiměřená tělesná hmotnost
  • tělesná aktivita
  • vyhýbání se přílišnému stresu
  • vyhýbání se lékům, které mohou hladinu testosteronu snižovat.
Přečtěte si také:  Nevíte jak zhubnout? Poradíme Vám!

Testosteronové tablety

Dodržování zdravého způsobu života ale mnohdy nestačí a proto je na našem trhu množství testosteronových tablet, které s udržením nebo zvýšením hladiny testosteronu pomohou. Pokud se rozhodnete některý z těchto výrobků užívat, je dobré poradit se se svým lékařem. Mnoho z nabízených tablet je čistě přírodních a velmi šetrně napomáhají hladinu testosteronu udržovat nebo zvyšovat. Nejznámějšími a nejprodávanějšími produkty jsou Primulus, Proman Plus a Testomax.

Dále se můžete informovat prostřednictvím různých srovnávačů, kde bude kromě kompletního srovnání popsáno složení výrobků, vysvětleno jak dané testosteronové stimulátory pracují, budou zmíněny možné vedlejší účinky či případná negativa jednotlivých doplňků.

Mezi nejznámější a nejčastěji užívané testosteronové tablety patří Vimax. Tento doplněk mimo jiné u mužů posiluje imunitu, zvyšuje fyzickou kondici, podporuje dobrou náladu a samozřejmě zvyšuje tvorbu testosteronu.
sport-1685786_640

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *