Zimní dovolená ve Francii

Období zimy již nastalo a s ním i lyžování a hory. Proč nestrávit dovolenou v horském prostředí, pročistit si hlavu na zdravém vzduchu? Pokud ano, vyzkoušejte prostředí horských údolí ve Francii plné dobrého jídla a pití na každém rohu, kde se podíváte.

ID-10055708Francie – země neomezených lyžařských možností

Francie je nejen oblast, kde najdeme na jihu nádherné moře, ale také se zde nachází nekonečná dlouhá horská údolí. Nepřeberné množství lyžařských možností pro všechny milovníky zimních sportů. Stačí si jen vybrat místo, které vám bude vyhovovat a pak už jen vyrazit na cestu horských dobrodružství.

Jak se do Francie nejlépe dostat? Pokud vyráží na lyže celá rodina, bude jistě nejpohodlnější cesta autem, hlavně pro menší děti. Do Francie je cesta docela dlouhá, proto jistě rádi využijete vaší volby, kdy zastavit a mít přestávku v cestování. Také z hlediska přesunů z místa na místo. Pokud se rozhodnete využít letadlo, pak se nemusíte bát, že bude na místě problém s dopravou. V každém středisku jsou dostupné skibusy, které vás zavezou až na sjezdovku.

Přečtěte si také:  Kdy začít s výukou cizích jazyků u dětí?

Ubytování je také velmi různorodé od ubytování v rodinném prostředí až po luxusní hotely. Stačí si jen vybrat podle vašeho vkusu a finančních možností. Rodina ráda jistě využije spíše rodinného penzionu nebo plně vybaveného apartmánu.

Lyžování Francie – sjezdovky bez konce

Zmínili jsme již, že ve Francii najdeme skvělé možnosti pro lyžování, kam se tedy vydat? Záleží, jak dlouhou cestu chceme obětovat. Nádherná střediska jsou Chamonix, Couler Soleil, La Plagne, Flaine nebo Les Arcs. Můžete si vybrat střediska, která jsou určena pro rodiny s dětmi nebo spíše mladé páry.

Ať už si vyberete jakékoliv místo, nebudete zklamáni a lyžování ve Francii si zamilujete. Protože Francie je země, která vás okouzlí na první pohled!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *