Zimní dovolená a lyžování v Tignes

Tignes je zimní lyžařské středisko ve Francii. Nachází se v Savojských Alpách, přibližně 1100 kilometrů od Prahy. Tignes je opravdové vysokohorské středisko ve Francouzských alpách, a najdete zde jedno z nejlepších míst pro zimní dovolenou a lyžování ve Francii.

Proč vyrazit na zimní dovolenou do Tignes?

Tignes je snad nejkrásnější zimní středisko ve Francii, jaké jsem měl možnost poznat. Nemám tím na mysli místní architekturu. Ta popravdě za moc nestojí – Tignes je typické horské středisko plné hotelů a apartmánů. Ale Tignes má nádherné okolí hor a neuvěřitelně skvělé lyžování. Asi je to i díky nadmořské výšce. Zatímco velká většina sjezdovek ve Francii se nachází zpravidla v nadmořské výšce 1500 – 2500 metrů, v Tignes lyžování začíná ve 2100 metrech nad mořem. Během chvíle se pomocí podzemní lanovky můžete dostat až do nadmořské výšky skoro 3500 metrů. A to hned tak někde nezažijete

Zimní dovolená a lyžování v Tignes

Zimní dovolená a lyžování v Tignes

Cena lyžování a skipas v Tignes?

Šesti denní skipas v Tignes stojí 190 Euro, což je nějakých 4,5 tisíce Kč. Ve srovnání s tím že ve Špindlerově Mlýně zaplatíte za skipas na 6 dní 3200 Kč. Přitom skipas v  Tignes (bez rozšíření na Espace Killy) nabízí asi 220 kilometrů sjezdovek a skipas pro Špindlerův Mlýn asi 25 kilometrů sjezdovek.

Přečtěte si také:  Aktivita sopky Katla 2011/2012

Je pravda, že týden na lyžích ve Francii Vás asi vyjde o něco víc než týden na lyžích ve Špindlu, ale i zimní dovolená ve Francii se dá pořídit za rozumnou cenu. Pokud tam nepojedete v období hlavní sezóny (tj. únor) kdy jsou ve Francii jarní prázdniny, máte šanci pořídit týden na lyžích v Tignes za méně než 10.000 Kč na osobu a to včetně dopravy, ubytování, skipasu atd.

Zimní dovolená na lyžích v Tignes

Pokud zamíříte strávit zimní dovolenou na lyžích v Tignes, tak vám plně doporučuji zakoupit si rozšířený skipas na celou oblast Espace Killy. Ten Vám umožní lyžovat i v druhé části areálu nad Val d’Isère. Celkem něco přes 330 kilometrů sjezdovek. Zajeďte se také podívat na červené sjezdovky OK a Orange. Pokud jste zkoušení lyžaři tak určitě nevynechejte černou Face nebo Sache. Zimní dovolená v Tignes je nádhera, a vřele ji všem doporučuji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *