Připravujete se na cestu letadlem a berete s sebou také svého potomka?

Cestování s dětmi přináší občas zajímavé a někdy komické situace. Jedno je třeba říct hned na začátek. Dítě snáší cestování v letadle zpravidla mnohem lépe než dospělí. Však to znáte. Děti vydrží víc než my, nejsou unavené a občas žasneme nad tím, kde berou tu energii

Nedávno jsem letěla do New Yorku. Šlo o téměř devítihodinový let. V letadle s námi bylo několik dětí kolem tří let. Ke konci letu byly stále veselé a plné energie, takže běhaly po letadle a pletly se letuškám pod nohy.

Miminko v letadle

Cestovat v letadle můžete i s velmi malými dětmi. Většina leteckých společností přepravuje kojence za velmi přijatelné ceny a v podstatě je za ně nutné uhradit jen letištní poplatek. Ovšem bez nároku na vlastní sedadlo. K připoutání miminka v letadle pak slouží speciální pásy.

Počítejte také s tím, že kočárek vám do letadla vzít nedovolí. Odkládá se do zavazadlového prostoru. Nemusíte se ho ale zbavovat hned při odbavení kufrů. Praxe je taková, že dítě na kočárku dovezete ke vchodu letadla a tam ho zanecháte (na stejném místě si ho pak zase vyzvednete).

Přečtěte si také:  Vydejte se za krásami Chorvatska

Dítě v letadle

Větší děti si cestování mohou doslova užít. Zajistěte jim okénku u okna, aby mohly pozorovat letadlo při startu, koukat se na obláčky… Při delších cestách je můžete zabavit puštěním pohádek na monitorech, které budete mít před sebou.

Pro jistotu dětem do letadla vezměte oblíbenou hračku. Nezapomeňte také na deku, kdyby jim byla zima. Nezapomeňte také na bonbóny – při přistání mohou dětem, stejně jako vám, zaléhat uši, což je nepříjemné. Cucání bonbónů tlak v uchu uvolňuje.

Dítě v letadle a jídlo

Dítě, které má nárok na sedadlo, dostane také jídlo, pokud je v ceně letenky. Menším dětem a miminkům s sebou můžete vzít samozřejmě kojeneckou stravu. Pamatujte ale na omezení, která se týkají přepravování tekutin v letadle – povolen je obsah do 100 ml. Tekutiny musí být zabaleny v průhledném sáčku. Kojeneckou stravu vám letušky na požádání rády ohřejí v mikrovlnce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *