Vydejte se za krásami Chorvatska

Typická letní destinace, kterou každoročně navštěvují tisíce Čechů? Bezesporu Chorvatsko! Chorvatsko si získalo srdce mnohých turistů zejména svou výbornou dostupností vlastní dopravou, levnými cenami ubytování, krásnou krajinou a čistým mořem. Čeští turisté zajisté vítají také fakt, že se v Chorvatsku lze domluvit i bez dobré znalosti cizích jazyků. Toužíte-li si tedy na chvíli odpočinout a vyrazit za sluncem, Chorvatsko je rozhodně dobrá volba!

Zájezdy do Chorvatska jsou ideální pro rodiny s dětmi, mladé cestovatele i seniory, kteří jistě ocení malebné promenády s kavárnami a velké množství historických památek.

Chorvatsko se pyšní nejen zajímavou pevninou, ale také řadou krásných ostrovů, které jsou vyhlášené svou architekturou, gastronomií a také přírodou, díky čemuž jsou mnohé z nich národními parky. Asi neznámějším národním parkem Chorvatska jsou ostrovy Kornati, které můžete navštívit v doprovodu průvodce.

Makarska

deluxtrade / Pixabay

Nejznámější letoviska Chorvatska

Chorvatsko se nachází na východním pobřeží Jadranu a zabírá jeho značnou část, konkrétně 1 777 km, na kterých se nachází celá řada přímořských letovisek. Nejznámější a také nejnavštěvovanější částí chorvatského pobřeží je bezesporu poloostrov Istrie, která se pyšní nejen nádhernou přírodou s dlouhými plážemi a průzračným mořem, ale také kulturními památkami a komfortním ubytování v hotelech i penzionech. Plánujete-li první dovolenou v Chorvatsku, Istrie je pro vás ideální.
Dalším oblíbeným resortem Chorvatska je Makarská riviéra, která je často označována jako perla Dalmácie. Makarská riviéra je ideálním místem pro rodiny s dětmi a pro všechny, kdo se chtějí na své dovolené bavit. Letoviska Makarské riviéry, jako je například Makarska, Baška Voda, Tučepi, Brela a Podgoda nabízejí kromě dlouhých pláží také aquaparky, zábavní parky a zajímavé fakultativní výlety. Nudit se zde tedy rozhodně nebudete.

Vydejte se za krásami Chorvatska

croatiatipscom / Pixabay

Přečtěte si také:  Romantická dovolená na Ibize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *