Pohádkové lyžování v zemi vína a sýrů

Zima už nám zaklepala na dveře a vy hledáte nějaké hezké prostředí pro zimní lyžování. V dnešní době je nabídka míst opravdu veliká, jak tedy správně vybrat? Kam investovat své peníze a pořádně si lyžování užít? Země jako Rakousko, či Itálie už máte vyzkoušené a rádi byste objevili nové místo? Pak je tady pro vás Francie – země dobrého vína a kvalitních sýrů, ale i světově známé výborné kuchyně.

Lyžování ve Francii

Letošní sezonu je v oblíbenosti pro lyžování Francie na jednom z prvních míst. A není se čemu divit, protože každé francouzské lyžařské středisko nabízí pro své zákazníky perfektní zázemí a kvalitní služby. I cena již s porovnáním cen za lyžování v České republice není tak vysoká. Pokud navíc srovnáme ceny a služby, co daná země nabízí, pak jistě Francie vítězí na plné čáře.

Přečtěte si také:  Vydejte se za krásami Chorvatska

ID-100102276Jak se nejlépe do Francie dostaneme?

Francie nabízí spousty lyžařských středisek. Některé jsou však z hlediska cesty méně dostupné. Záleží však pouze na nás, zda dáme přednost zájezdu od cestovní kanceláře nebo odjedeme sami. Cestovní kanceláře nabízí různé typy zájezdů: lehátkovým autobusem, jako jedna z nejdostupnějších možností až po dopravu letadlem na vámi vybrané místo. Pro samostatné cestovatele však jistě asi bude nejpohodlnějším způsobem dopravy auto.

Kam vyrazit?

Jak už jsme zmínili, ve Francii najdeme velké množství různých typů lyžařských středisek. Přibližme si tedy aspoň ty nejznámější. Mezi nejznámější středisko patří jistě lyžování v blízkosti nejvyšší hory Evropy Mount Blanc-Chamonix.

Najdeme zde dlouhé nekonečné sjezdovky a dobré víno. Dále proslulé lyžařské středisko, kde můžete potkat i známé osobnosti: Val d’Isère . Mezi další oblíbená lyžařská střediska také patří Les Arcs, Flaine nebo Tignes. Ať už si vyberete jakékoliv z této nabídky, jistě nebudete zklamání a zimní lyžování ve Francii si užijte a naberete další síly do pracovních dnů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *