Pohádkové lyžování v zemi vína a sýrů

Zima už nám zaklepala na dveře a vy hledáte nějaké hezké prostředí pro zimní lyžování. V dnešní době je nabídka míst opravdu veliká, jak tedy správně vybrat? Kam investovat své peníze a pořádně si lyžování užít? Země jako Rakousko, či Itálie už máte vyzkoušené a rádi byste objevili nové místo? Pak je tady pro vás Francie – země dobrého vína a kvalitních sýrů, ale i světově známé výborné kuchyně.

Lyžování ve Francii

Letošní sezonu je v oblíbenosti pro lyžování Francie na jednom z prvních míst. A není se čemu divit, protože každé francouzské lyžařské středisko nabízí pro své zákazníky perfektní zázemí a kvalitní služby. I cena již s porovnáním cen za lyžování v České republice není tak vysoká. Pokud navíc srovnáme ceny a služby, co daná země nabízí, pak jistě Francie vítězí na plné čáře.

ID-100102276Jak se nejlépe do Francie dostaneme?

Francie nabízí spousty lyžařských středisek. Některé jsou však z hlediska cesty méně dostupné. Záleží však pouze na nás, zda dáme přednost zájezdu od cestovní kanceláře nebo odjedeme sami. Cestovní kanceláře nabízí různé typy zájezdů: lehátkovým autobusem, jako jedna z nejdostupnějších možností až po dopravu letadlem na vámi vybrané místo. Pro samostatné cestovatele však jistě asi bude nejpohodlnějším způsobem dopravy auto.

Přečtěte si také:  Je Egypt bezpečnou destinací?

Kam vyrazit?

Jak už jsme zmínili, ve Francii najdeme velké množství různých typů lyžařských středisek. Přibližme si tedy aspoň ty nejznámější. Mezi nejznámější středisko patří jistě lyžování v blízkosti nejvyšší hory Evropy Mount Blanc-Chamonix.

Najdeme zde dlouhé nekonečné sjezdovky a dobré víno. Dále proslulé lyžařské středisko, kde můžete potkat i známé osobnosti: Val d’Isère . Mezi další oblíbená lyžařská střediska také patří Les Arcs, Flaine nebo Tignes. Ať už si vyberete jakékoliv z této nabídky, jistě nebudete zklamání a zimní lyžování ve Francii si užijte a naberete další síly do pracovních dnů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *