Jak zhubnout břicho a boky?

Trápí vás přebytečný tuk, který se vám nahromadil v oblasti břicha nebo na bocích? Nevíte jak se zbavit přebytečných kil právě v těchto partiích? Pokusíme se vám poradit, jak se dají nejlépe zhubnout stehna a boky, jaké jsou nejlepší cviky pro takové hubnutí.

Jak zhubnout břicho?

Pokud se potřebujte zbavit tukového polštáře, který se vám vytvořil v oblasti břicha, samotná dieta vám s tím nepomůže. Dieta se hodí, pokud potřebujte dosáhnout celkového snížení váhy. K tomu, abyste se zbavili přebytečných kil jen v oblasti břicha, vám ale samotná dieta nepomůže. Tady jí budete muset pomoci cvičením

Cviky na zhubnutí břicha

Nejprve je nutné uvědomit si, že pokud budete usilovně cvičit cviky, kterými zatěžují svaly v oblasti břicha, štíhlého břicha tím asi nedosáhnete. Při posilování břišních svalů totiž dosáhnete především toho, že se vám tuk přemění ve svaly. Zpevníte si tedy břicho, ale všech přebytečných centimetrů se takto nezbavíte.

Musíte tedy cvičit především tak abyste spíše jen spalovali tuk uložený v oblasti břicha. Tedy spíše než silové cviky je nutné, abyste cvičili delší série cviky. Není tedy cílem to, aby vás co nejvíce bolely břišní svaly. Vaším cílem je to abyste spálili co nejvíce tuku. Musíte si také dát pozor na to, abyste rovnoměrně zatěžovali celou oblast břicha. Typickou začátečnickou chybou je to že někdo začne cvičit sedy-lehy a úplně zapomíná i na šikmé břišní svaly. Navíc sedy-lehy jsou vyloženě silový cvik, který se pro odbourání tuku v oblasti břicha příliš nehodí

Přečtěte si také:  Hlavní důvody proč nepoužívat facebook

Cviky na zhubnutí boků

Podobně jako u hubnutí břicha i pro boky platí to, že byste měli cvičit tak, aby docházelo k aerobnímu spalování. Tedy spíše než silové cviky se zaměřit na vytrvalostní cviky. Dlouhé série s velkým počtem opakování, při kterých se nebudete zadýchávat. Pro hubnutí boků je také velmi efektivní jízda na kole nebo chůze. Při jízdě na kole si ale musíte dát pozor, aby vám nezačal zbytečně mohutněla stehna.

Pokud se chcete dozvědět více informací o tom jak zhubnout břicho a boky, jaké jsou nejlepší cviky pro hubnutí, nebo jaká je nejlepší redukční dieta při takovém hubnutí, podívejte se na náš blog o hubnutí kde najdete mnoho užitečných návodů jak zhubnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *