Nejlepší kalkulačka kalorií a výpočet BMI

Pokud má být vaše hubnutí úspěšné, je nutné sestavit si podrobný dietní plán a dietní jídelníček a ten pak pravidelně dodržovat. Základem pro dietní plán je výpočet kalorií. S tím vám pomůže kalkulačka kalorií. Orientační představu, jak jste na tom s váhou, můžete získat pomocí výpočet BMI

Kalkulačka kalorií

Základem pro hubnutí pomocí diety je sestavit si dietní plán. Pro dietní plán potřebujte spočítat kalorie, které by měl obsahovat váš jídelníček. Kalkulačka kalorií vám pak pomůže spočítat nejenom váš bazální metabolismus, ale i váš pravidelný denní výdej energie. Kvalitní kalkulačka kalorií vám také pomůže stanovit dietní plán, tedy to o kolik musíte snížit kalorie v jídle a v potravinách abyste začali hubnout. Na základě výpočtu kalorií, který vám poskytne kalkulačka kalorií, si pak můžete začít sestavovat podrobný dietní jídelníček.

Nejlepší kalkulačka kalorií a výpočet BMI

iha31 / Pixabay

Výpočet BMI – vzorec pro výpočet a tabulky

Výpočet BMI je jednoduchá pomůcka, která vám řekne, jak jste na tom s váhou. Výpočet BMI je vlastně vyjádření poměru vaší výšky a váhy. Hodnoty, které pak uvádějí tabulky BMI jsou statistické průměry za celou populaci. Pokud je Vaše BMI příliš nízké, může to znamenat, že máte podváhu. Pokud je naopak příliš vysoké, můžete to znamenat nadváhu nebo dokonce obezitu. Výpočet BMI je ale nutné brát pouze jako orientační pomůcku. Samotné BMI nedokáže říci, jestli potřebujete zhubnout nebo ne. To jestli máte dvě nebo tři kila navíc je něco, co výpočet BMI nedokáže odhalit.

Přečtěte si také:  Nenechte si ujít last minute zájezdy do Řecka!

Zdravé hubnutí a zdravá dieta

Při hubnutí byste se ale neměli řídit jen čísly a tabulkami. Každý člověk je totiž trochu jiný a ne vše se dá přesně napasovat na různé tabulky a výpočty. Pro zdravé hubnutí a zdravou dietu je nejdůležitější především to, jak se sami cítíte. Pokud vám jde především o to, aby vaše hubnutí bylo zdravé a přirozené, tak se nenechte příliš ovlivnit různými rádoby radami na zaručené a okamžité zhubnutí. Zdravá dieta a zdravé hubnutí je především o tom, jak budete používat svůj vlastní rozum!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *