Demo účet na binární opce je možné získat bezplatně a bez omezení

Obchodování binárních opcí se pro širokou veřejnost stalo dostupným před několika lety, ovšem zájemci o něj často naráží na bariéry.

Zatímco například u Forexu jsou neomezené testovací účty běžnou praxí u všech brokerů, jejich binární protějšci v drtivé většině případů volí jiný přístup. Demo účet pro binární opce vám poskytnou jen v případě, že si nejdříve založíte účet reálný a vložíte na něj peníze.

A to zpravidla takový testovací účet nebývá neomezený, po několika týdnech dojde k jeho uzavření. Taková praxe je velmi pochybná, protože zájemcům o obchodování a nováčkům značně komplikuje situaci a zhoršuje šance na to, že budou dosahovat zisků.

Základem úspěšného obchodování totiž je vybudování a ověření obchodní strategie na cvičném účtu, na kterém obchodujeme s virtuálními penězi. Obchodník musí testovat na historických a živých datech, dokud svůj přístup nevyladí do ziskové formy.

A pokud mu broker testovací účet neposkytne, nebo poskytne jen v omezené formě, je prakticky nemožné tyto nutné přípravy řádně absolvovat. O důvodech tohoto přístupu většiny brokerů lze jen spekulovat, pravděpodobně je pro ně nejsnadnější vydělávat na ztrátách klientů.

Dobrou zprávou však je, že se najdou brokeři, kteří demo účet poskytují zdarma a bez omezení jak časových, tak finančních ve formě zůstatku virtuálních peněz.

Volbu takového neomezeného testovacího účtu lze jen doporučit, protože obchodníkovi poskytne nejen potřebný nástroj pro stavbu strategie, ale také ho zbaví časového stresu, že vše musí stihnout do doby, než platnost účtu vyprší.

Přečtěte si také:  Životní minimum a exekuce na plat 2012

Mnoho obchodníků sice má tendenci testování s virtuálními penězi zkracovat, nebo dokonce úplně vynechat, to je ale chybou. Investiční obchodování je rizikovou činností, při které je možné peníze nejen vydělat, ale i ztratit.

Z tohoto důvodu je nutné se na něj důkladně připravit testováním, protože pravděpodobnost, že by někdo dokázal vydělávat bez učení, je extrémně malá. Někteří začátečníci sice můžou mít v prvních obchodech štěstí, ale absence řádně otestované strategie, o kterou by se mohli opřít, je dříve či později dožene v podobě ztrát kapitálu.

Takže úvahy by se neměly vést o tom, jestli testování na demu má smysl, ale spíše o tom, jak dlouho je třeba testovat, než můžeme považovat výsledky za vypovídající. Pravda je taková, že ani dlouhodobě ziskové testy nemusí zaručit, že uspějeme i se skutečnými penězi, ale pokud dokážeme ziskově obchodovat na testovacím účtu několik měsíců a stovek obchodů, významně zvyšujeme svoji šanci na úspěch.

Proto je třeba demování nepodcenit a věnovat se mu se vší vážností, jako by šlo o skutečné peníze. Čím vážněji simulované obchodování pojmeme, tím lépe budeme připraveni na to skutečné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *