Sociálka a podpora v nezaměstnanosti 2011

Jste bez práce nebo vám hrozí, že brzy přijdete o zaměstnání a chtěli byste se dozvědět, jaká podpora v nezaměstnanosti vám bude vyplácena na úřadu práce? A změnila se nějak výše podpory nebo pravidla pro její získání v roce 2011?

Výše podpory v nezaměstnanosti 2011

To, na jakou podporu v nezaměstnanosti budete mít nárok, závisí na vašich předchozích příjmech. Pokud splníte všechny zákonem požadované podmínky, tak se výše podpory odvíjí od vašich předchozích příjmů. Platí, že první dva měsíce budete dostávat 65% z průměrné mzdy, další dva měsíce pak 50 % a po zbytek doby (délka podpory je závislá na věku) budete dostávat už jen 45%.

Pozor ale na to, že v roce 2011 se změnila pravidla. Podpora v nezaměstnanosti ve výši 65% tak bude vyplácena pouze v případě, že budou splněny všechny podmínky. Od začátku roku 2011 totiž ti kdo odejdou ze zaměstnání sami na dohodu nebo neukončí zaměstnání z „vážných důvodů“, dostanou automaticky pouze 45% platu. Platí tedy, že došlo k zásadnímu snížení podpory.

Přečtěte si také:  Potřebujete peníze co nejříve?

Kdo má nárok na podporu?

Nárok na podporu v nezaměstnanosti určitě nemají automaticky všichni nezaměstnaní. Aby vám stát dal nějaké peníze při ztrátě zaměstnání, tak musíte splnit celou řadu podmínek. Tou hlavní je to, že v posledních 3 letech musíte odpracovat alespoň 12 měsíců, nebo se vám musí započítat alespoň 12 měsíců tzv. náhradní doby.

To se týká třeba studentů. Absolventi, kteří skončí studium na škole, nemají nárok na podporu, protože z jejich studia se jim započítá pouze 6 měsíců a pokud při škole nepracovali tak podporu prostě nedostanou.

Zajímá vás více o tom, jaké jsou sociální dávky nebo podpora v nezaměstnanosti nejenom v roce 2011? Jaká platí pravidla, jaký vyplnit formulář při podávání žádosti? Pak se podívejte na web sociálka a zde se dozvíte vše potřebné o tom jaká je sociálka, a sociální dávky.