Exekuce 2011: Exekuce na bankovní účet

Co dělat pokud vám hrozí, nebo dokonce již byla nařízena exekuce na bankovní účet? A víte, jaké peníze vám musí exekutor podle zákona nechat a co vše vám může zabavit při provádění exekuce na majetek? Pokud hledáte radu nebo pomoc, tak jsme tady pro vás

Exekuce na bankovní účet, je jednou z možností, jak může exekutor vymáhat dluhy a pohledávky. Při provádění této exekuce 2011 vám banka zablokuje finance na vašem bankovním účtu až do výše dlužné částky. Pokud máte na bankovním účtu více peněz, než to kolik dlužíte, tak si s tím zbytkem můžete dělat, co chcete. Častější je ale případ, kdy bankovní účet neobsahuje dostatek peněz, a tak zůstává zablokovaný, dokud nezaplatíte svoje dluhy jiným způsobem nebo dokud tam nepřijde dostatečně vysoký finanční obnos.

Co ale dělat, pokud vám na účet chodí výplata a vy jste tak úplně bez koruny? I na tuto situaci zákona pamatuje. Ale řeší ji poměrně hodně nešikovně. Pro exekuce 2011 totiž platí, že při provádění exekuce na majetek nebo i na bankovní účet vám exekutor nesmí zabavit částku, která odpovídá dvojnásobku životního minima. To je v roce 2011 stanovena na 3126 KČ, a dvojnásobek je tedy 6252 korun. Pokud je nařízena exekuce na bankovní účet nebo na majetek, pak vám musí zůstat právě tato částka.

Přečtěte si také:  Potřebujete peníze co nejříve?

Z bankovního účtu si tedy můžete vybrat tyto peníze. Ale pouze jednou, po dobu trvání exekuce. Pokud vám na bankovní účet chodí celá výplata, pak jediné řešení je domluvit se se zaměstnavatelem, že vám peníze bude vyplácet v hotovosti nebo třeba posílat složenkou na poštu. Jinak totiž nemáte nárok na vůbec nic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *