Vyberte si elegantní dámské boty

Velká obliba bot u žen je nezpochybnitelná. Za všechny by mohla mluvit hlavní hrdinka seriálu Sex ve městě, se svojí obří sbírkou různých typů dámských bot. Dámské boty už neslouží jen k pohodlné chůzi a ochraně nohou, ale jsou především velkým módním doplňkem. Není proto divu, že dámské boty můžeme vídat v různých extravagantních designových úpravách.

moerschy / Pixabay

Dámská obuv ale nejsou jen kozačky na vysokém podpadku, boty s moderním kožíškem, nebo krásně zdobené a barevné lodičky. Patří sem také praktické boty na běžné nošení nebo na sport. Stejně jako u pánských bot se dají rozdělit na vycházkové, sportovní, společenské nebo outdoorové. Vycházkové boty jsou určeny především do měst na zpevněný a hladký povrch. Není vhodné v nich chodit do větších terénů nebo na nezpevněné plochy. Sportovní obuv je zase třeba vybírat podle druhu sportu, pro který si boty pořizujeme.

Přečtěte si také:  K čemu se vám hodí magnetická metráž na štítky s C profilem?

Pokud vybíráte jakoukoli dámskou obuv, je třeba vybrat správnou velikost. Správnou velikost obuvi krom odzkoušení různých bot můžete zjistit tak, že si změříte své chodidlo. Nejlépe se měři ve stoje, pokud patu přitisknete ke zdi a u nejdelšího prstu si uděláte na zemi na papíře čárku. Takto změříte oboje nohy a použijete ten větší rozměr. Pak už se stačí podívat na převodní tabulku a vybrat správnou velikost. Nechávat byste si měli ještě cca půl centimetru rezervu.

Nejlépe Vám při správném výběru dámské obuvi poradí zkušení odborníci, ať už v kamených prodejnách, nebo v internetových obchodech, jako např www.obuvzona.cz

621hjmit / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *