Práce v zahraniční aneb jak nenaletět

ID-10036731Studentů, kteří každoročně cestují po světě ve snaze vydělat si nějakou tu korunu navíc, rok od roku přibývá. To je dáno především lepší dostupností zahraničních stáží i brigád. Přibývá však pochopitelně také hříšníků, kteří na důvěřivosti studentů vydělávají. Proto není žádnou výjimkou zkažený zahraniční pobyt s otřesnými podmínkami i minimální nebo dokonce žádný příjem. Následující řádky vám mohou být jednoduchým rádcem i odborníkem zejména pokud se na zahraniční pobyt chystáte.

Pouze prověřené agentury

Brigáda v zahraničí je většinou podmíněna alespoň základní jazykovou znalostí. Na většině míst se domluvíte anglicky, španělsky nebo francouzsky. Pokud jste v dané zemi ještě nepracovali a nemáte žádné zkušenosti se zařizováním pracovního místa, ubytováním a vízem, rozhodně byste měli celou administrativu nechat na specializované agentuře.

Agentur zajišťujících zahraniční stáže a brigády pro studenty je v České republice mnoho. Pokud nechcete naletět podvodníkům, vybírejte si vždy jen takovou agenturu, jejíž historii i spokojené klienty můžete ověřit. Jelikož je zprostředkování práce a ubytování podmíněno poplatky, které si agentura účtuje, nikdy se nerozhodujte na základě jejich výše. To byste se pak mohli také šeredně spálit.

Přečtěte si také:  Aktivita sopky Katla 2011/2012

Pozor na mzdu průměrného pracovníka

Každá pracovní cesta do zahraničí by měla být podložena smlouvou se všemi náležitostmi. A zde narážíme na další kámen úrazu. Pokud máte ve smlouvě ukotvenu větičku vypovídající o průměrném platu průměrného pracovníka, informujte se, kolik bude činit plat právě u vás.

Takový průměrný pracovník je totiž ohodnocen velmi zajímavou finanční částkou, málokdo však na tuto hranici dosáhne. Většina studentů si musí ke zprostředkované a předem zajištěné práci najít ještě další práce nebo brigády na částečné úvazky. Ať se to zdá sebevíc absurdní, ani s prací zajištěnou agenturou nemusíte přijet s naditou peněženkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *