Pomoc s dluhy – aneb na koho se obrátit?

Je doba Vánoc a nakupování dárků. Všichni sháníme finance na dárky, které mnohdy v rodinách chybí. Navíc je stále více rodin zadluženo, ale i tak by rádi nakoupili hezké dárky pro svou rodinu. Je si třeba však uvědomit, že dárky udělají radost třeba jen na chvíli, ale zadluženi zůstaneme na delší období.

Jak se zbavit dluhů?

Už jste se zamotali do dluhů. Nejste schopni se jich zbavit? Pak nezoufejte, posaďte a zkuste se v klidu zamyslet nad všemi možnostmi, které by vám mohly pomoci z dluhů ven. Není to snadné, ale je to ten první krok, a to ten nejdůležitější. Jste sice zadlužení, ale není to konec světa. Stačí s klidnou hlavou hledat řešení, které po pár těžkých chvilkách jistě najdete. Nejdůležitější je se nezamotat do dalších půjček.Ty nám z dluhu nepomohou, ale naopak nás dostanou ještě do větších problémů velice rychle.
ID-10057545-1Nabídli vám pomoc i přátelé? Promyslete a dobře zvažte, zda chcete jejich pomoc s dluhy přijmout. Dluhy a peníze většinou přátelství spolehlivě zničí během okamžiku. Rodina je asi lepším pomocníkem, přijměte pomocnou ruku. Ale také pouze se zvážením situace. Hádky ať už mezi přáteli nebo rodinné kvůli dluhům nejsou zrovna podporou v daném období.

Přečtěte si také:  Životní a existenční minimum pro rok 2011

Obraťte se na profesionály

Jak tedy dál? V dnešní době existují firmy, které s vámi dluh proberou do detailů, poradí, jak se dluhu zbavit. Pokud máte více dluhů u různých společností, pak je i dokáže převést na jeden dluh, který budete pomocí splátkového kalendáře splácet. Dejte si však pozor na podvodné firmy! Vždy si přečtěte podrobně smlouvu. Pokud si nebudete vědět rady, nechte si poradit od třetí nezávislé strany. Projděte si nabídky více firem. Ne hned ta první nabídka musí být v každém případě ta jediná pravá, co nám zaručeně pomůže. Pročtěme si tedy všechny nabídky, promysleme a pak se vydejme do boje s dluhy, které už nebudou mít nejmenší šanci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *