Motivační dopis jako vstupenka do nového zaměstnání

Najít si práci není v této době bohužel vůbec jednoduché. Práce je málo a uchazečů stále mnoho a mnoho. Jak se stát těmi úspěšnými na přijímacím pohovoru do nové práce? Získat svou vysněnou profesi? Stačí pouze vyzkoušet pár triků v přijímacím řízení a pak je vše na dobré cestě za úspěšnou kariérou.

ID-100106529Jak se připravit před přijímacím řízením?

Ještě před samotným přijímacím pohovorem bychom se měli důkladně připravit. Většinou vždy je předem vyžadováno zaslání životopisu a motivačního dopisu. Základ je přehledný stručný životopis, ale hlavně také pravdivý! Protože každá lež se časem bohužel ukáže! Některé firmy vyžadují i fotky. Přikládejte pouze pasové fotografie nebo fotografie s bílým pozadím! Nikdy fotky z dovolené či amatérské fotky. Napište veškeré dosažené vzdělání, kurzy i certifikáty, a to i s daty ukončení školy a vystavení certifikátů. Dále musíme také napsat motivační dopis, který je často důležitější a rozhoduje více o přijetí než samotný životopis!

Přečtěte si také:  Jak napsat průvodní dopis - životopis

Motivační dopis- vstupenka do nového zaměstnání

Motivační dopis je velmi důležitá část přijímacího řízení, často rozhoduje o samotném přijetí. Jak tedy správně motivační dopis napsat? Zkuste si vyhledat vzor dopisu a vyberte si, co vás zaujme. Můžete pak něco použít. Dopis by měl mít vždy hlavičku, kde bude adresa zaměstnavatele a také datum, kdy je dopis psán. Poté směřujeme dopis jedné osobě nebo firmě, kde se ucházíme o zaměstnání. Rozdělte si dopis na více částí. V první napište, na jakou pracovní pozici se hlásíte, proč vás zaujala. Poté vyzdvihněte všechny své zkušenosti, které budou požadovány také v nové práci. Napište proč zrovna vy, jste člověk, kterého by měla firma zaměstnat! Pak ukončete dopis pozdravem, napište svou adresu.

Práce ve velkých městech

Ve velkých městech je jistě sehnat práci jednodušší. Například zaměstnání v Brně je jistě více než v okolních menších městech. Zkuste si tedy rozmyslet poslat životopisy i do vzdálenějších míst od vašeho bydliště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *