Jak najít dobrou práci

Potřebujte si najít novou práci. A chcete, aby to byla dobrá práce? Pokusíme se vám poradit, jak postupovat při hledání, jak napsat životopis a co by měl obsahovat váš motivační nebo průvodní dopis. Dobrá práce se nehledá snadno, ale určitě se vám to podaří!

Jak si najít dobrou práci?

Při hledání dobré práce můžete rovnou zapomenout na nabídky pracovních úřadů. Tak se dobrá práce dá najít jen stěží. Největší šance najít dobrou práci máte v okruhu svých známých a kamarádů. Nebojte se jich tedy zeptat, jestli neví o nějaké dobré práci? Možná že sami o ničem nevědí, ale mohou vám dát tip zase na někoho z okruhu jejich známých. Věře že osobní kontakt je při hledání dobré práce nejlepší.

Kde najít dobrou práci? Jak napsat životopis?

Kde najít dobrou práci? Jak napsat životopis?

Nebojte se také oslovit firmy, u kterých byste chtěli pracovat. Za vhodně sepsaný email s dotazem a nabídkou svých schopností nic nedáte. Možná že vám nenabídnou přesně tu práci, kterou byste chtěli, ale nějakou jinou. Často jde ale o to dostat se do konkrétní firmy a ve chvíli kdy se uvolní pracovní pozice, o kterou máte, tak člověk zevnitř obvykle dostane přednost před někým z venku.

Posledním místem, kde se vyplatí hledat dobrá práce, jsou nabídky pracovních agentur a inzertní servery s nabídkou práce. Tady je ale šance na úspěch už podstatně menší. Ale i tady se dá najít dobrá práce. Chce to jen trochu více trpělivosti a snahy

Přečtěte si také:  Nejlepší kalkulačka kalorií a výpočet BMI

Jak napsat správně životopis?

Vaše vstupenka do nové práce je práce dobře a správně napsaný životopis. Ten vám sice novou práci nezajistí, ale je to vaše vstupenka na pohovor a možnost představit se novému zaměstnavateli v co nejlepším světle. Přípravu vašeho životopisu byste tedy rozhodně neměli podcenit. Nestačí jen vypsat svoje předchozí zaměstnání a říkat tomu životopis. Správně napsaný životopis potřebuje trochu více snahy.

Správně napsaný životopis musí zohlednit požadavky konkrétní pracovní pozice. Musíte se tedy snažit, aby váš životopis obsahoval popis právě těch znalostí a profesní praxe, která je pro danou pozici nejvhodnější. Vše co není tak podstatné popište stručně, ale u toho, co se týká nabízené pozice se nebojte psát podrobněji

Je také důležité, aby váš životopis obsahoval reference.  To co o vás napíší jiní má větší váhu než to co o sobě napíšete vy. Tím, že uvedete svoje reference, zvýšíte svoji šanci na získání dobré práce. Jak by měl vypadat dobře napsaný životopis, se můžete podívat třeba zde – vzor strukturovaný životopis 2010

Jak napsat motivační dopis

Nedílnou součástí správně napsaného životopisu by měl být i průvodní nebo motivační dopis. Ten by měl být více o popisu vašich schopností a také o tom proč se ucházíte právě o tuto pracovní pozici. Nebojte se popsat se v co nejlepším světle. Vhodně napsaný motivační dopis může zvýšit vaše šance. Jak by měl vypadat správně napsaný motivační dopis?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *