Dlužíte a potřebujete pomoc?

Získat půjčku nebo dokonce více půjček v požadované výši není dneska skoro žádný problém. Půjčku získáte velmi rychle a dají se půjčit malé částky stejně jako milióny. Mít peníze hned je sice dobrá věc. Využijete je na co jste plánovali a posléze začne většinou hodně zdlouhavé splácení v požadovaných částkách a termínech. Vždy existuje riziko, že se dostanete do dalších problémů a přestanete dodržovat podmínky podepsané smlouvy o půjčce. S vašimi nesplacenými sumami se tu ihned objeví hrozba exekuce na plat, majetku nebo nemovitosti.

Jak si poradit s dluhy?

Věřitelé potřebují, abyste řádně plnili své závazky. Nevíte si rady se svými dluhy? Přerostly vám přes hlavu a vaše finanční situace je prostě neúnosná? I jako zadlužení máte jisté možnosti a šance na vylepšení současného života. Pomoc s dluhy vám například pomůže zvládnout proces nazvaný oddlužení fyzické osoby. Existují osoby, které se budou vašimi dluhy zabývat a vyřizovat jejich řešení přímo u věřitelů. Je pochopitelně, že si za službu budou něco počítat, protože zadarmo vás nezbaví problémů.

Přečtěte si také:  Potřebujete peníze co nejříve?

Bankrot fyzické osoby

Jestliže nepodnikáte a jako fyzická osoba jste se dostali do dluhů aspoň u minimálně dvou věřitelů, můžete začít přemýšlet o osobním bankrotu. Veškeré oddlužení se provádí na základě insolvenčního zákona a je spojeno se soudním řízením. Musíte splňovat určité podmínky a je nutné podat žádost s údaji v přesně dané formě. Osobní bankrot je cestou k životu bez dluhů, ale ve skutečnosti to úplně bez placení nepůjde. Čeká vás pětileté období, kdy veškeré finance nad životní minimum budou zabaveny ve prospěch osobního bankrotu a pokryjí se dluhy věřitelů. Vy musíte uhradit minimálně třicet procent z celkové výše aktuálních dluhů. Oddluženi budete tedy až za pět let, ale zbytek dlužné částky vám bude prominut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *