Pánské mikiny – elegance i šmrnc

Pojem pánské mikiny může v mysli často evokovat představu klasické teplákové mikiny, tak jak ji známe z dřívějších dob. To už je ovšem minulost. Pánské mikiny dnes jsou určeny nejen pro zahřátí v chladných dnech, ale také k tomu, aby dodávaly svému nositeli skvělý vzhled. V jakémkoliv věku je možné si vybrat dle svého vkusu. Mladistvě vyhlížející kousky s nápaditým designem, ať již jde o méně či více výrazné nápisy či zajímavě řešené prvky, ocení především ti mladší. Starší generace nebo ti, kteří mikiny rádi obléknou třeba k efektní košili na pracovní jednání, sáhnou určitě raději po jednobarevných kouscích s například obráceným rozpínacím límcem, které jsou jednoduché a decentní, ale přitom nepůsobí nudně.

Pánské mikiny vyjadřují osobnost

Je zcela nesporné, že pánské mikiny jsou důležitým prvkem v pánském odívání. Správný výběr pomůže vyjádřit osobnost a najít vlastní styl. Nedbalá elegance, sportovní vzhled či ležérní postoj – to vše lze vyjádřit i díky vhodně zvolené mikině. Pohodlnou alternativou jsou pochopitelně i mikiny na zip. Oblíbenou barvou je černá a šedá nebo bílá, ale výjimkou nejsou ani výraznější a jasnější barvy, jako modrá či kombinace tmavých a konzervativních barev v kombinaci například s červenou či modrou.

Přečtěte si také:  Tvoje plavky 2011

Pánské mikiny pro zábavu i sport

Pánské mikiny byly původně určeny hlavně pro sport a k tomuto účelu se využívají neustále. Nejčastěji pochopitelně v klasické variantě, přes hlavu a z teplákovinového materiálu, často doplněny módní kapucí. Samozřejmě pro chladnější dny či večery existuje vhodná alternativa, kterou jsou prošívané mikiny, rovněž často obsahující kapuci. No a nezapomínejme na to, že pánové na jakémkoliv kousku oblečení oceňují hlavně kapsy, takže ani na pánských mikinách nemohou chybět. A opět mohou mít nejen praktické využití, ale významnou roli hraje také design a střih.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *