Za kolik dnes pořídíte GPS navigace a postačí i levnější modely?

Bez navigace GPS si v současné době neumí mnoho řidičů představit pohodlnou a prakticky i bezstarostnou jízdu. Je zkrátka pravdou, že satelitní navigace představují na našich cestách šikovného pomocníka, na kterého se můžeme spolehnout a s jehož pomocí lze bezpečně a bez problémů dorazit do zdárného cíle. Otázkou je, za kolik se dají pořídit současné navigace GPS a jestli běžnému uživateli postačí i levnější model?

Přenosné navigace GPS mají stále navrch

I výrobci automobilů si moc dobře uvědomují, že GPS navigace představují na cestách neodmyslitelné pomocníky pro stále větší počet řidičů. Přitom se na ně nemusíme spoléhat jen v případě, kdy například odjíždíme za hranice na dovolenou – řada lidí s jejich pomocí cestuje i po České republice, protože si jsou zkrátka jistější. Vzhledem k tomu, že řidiči GPS navigace stále aktivně využívají, snaží se všechny přední automobilky o totéž: nabídnout uživatelům zabudovanou navigaci GPS v rámci nadstandardní výbavy.

Na první pohled se zdá, že je to vlastně výhoda. GPS navigaci do auta tak máte kdykoli po ruce a co si budeme nalhávat – vypadá to zkrátka lépe, když je navigace součástí palubní desky. Má to ale jeden háček: výrobci si za tuto službu často účtují vysoké peníze, kdy se částka může vyšplhat až na několik desítek tisíc korun. I když to tedy vypadá esteticky lépe, většina řidičů se raději přiklání k přenosným GPS navigacím.

Přečtěte si také:  Trampolína s ochrannou sítí

TIP: Hledáte GPS navigace do auta za nejlepší ceny? Pak nezapomeňte navštívit vyhledávač slev Slewik.com, díky kterému lze pořídit vybrané navigace se slevou až 50%.

Kolik za ně zaplatíte?

Přenosné GPS navigace se dají pořídit v různorodém cenovém měřítku. Na trhu koupíte modely, jejichž cena se pohybuje na hranici dvou tisíc korun. To mluvíme o těch nejlevnějších alternativách, které vyrábí značky TomTom, Mio nebo třeba Garmin. Nejlevnější navigace se pak od sebe navzájem liší nejen značkou, ale samozřejmě i designem nebo úhlopříčkou displeje. Nejmenší modely se mohou pyšnit 3, palcovými panely, standardem i nadále zůstávají 4 nebo 4,3 palcové obrazovky.

Pokud jezdíte do zahraničí, měli byste si připlatit za navigaci, která vám kromě českých map nabídnou i mapové pokrytí zahraničních států. Dobrou zprávou je, že i navigace GPS stojící cca 3000 Kč mohou uživatelům nabídnout mapy klidně pro 45 zemí Evropy. Dražší modely, za jejichž pořízení si již něco připlatíte, pak nabízí ještě tzv. Lifetime záruku, která je u levnějších kousků spíše výjimečným jevem.

Gps Satellite Navigator Scheme Gps

Za kolik dnes pořídíte GPS navigace a postačí i levnější modely?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *