Plísně a vlhké skvrny na stěnách

Objevili jste na vnitřních stranách zdiva vašeho objektu nepěkné a páchnoucí skvrny, na kterých se pomalu ale jistě vytváří plíseň? Pak máte co do činění s problémem vzlínání vlhkosti, která se u vás objevila, a postupně začíná negativně působit na vaše zdivo. Nakonec i pobyt v plísní napadených místnostech není ani pro člověka zdraví, nemluvě o podstatném snížení komfortu bydlení.

Jak postupovat?

Pokud víte, že jste v místnosti dlouhodobě zanedbávali větrání a dostatečné vytápění, je dobré tyto procesy zavést a s existujícími skvrnami a plísní se pomocí speciálních přípravků vypořádat. Jestliže však zjistíte, že se problémy opakují a skvrny nemizí, je problém mnohem závažnější – nedostatečná hydroizolace zdiva vůči okolní vlhkosti. Díky okolním povětrnostním podmínkám či terénu za sklepními prostory je zdivo ze své vnější strany vystavováno vysoké míře vlhkosti. Je proto nezbytností, aby takovéto zdivo mělo dostatečně kvalitní a dobře aplikovanou hydroizolační vrstvu, která by zdivo dokázala před vlhkostí ubránit.

Přečtěte si také:  Kanalizační přípojka levně, rychle a kvalitně? Se Zakrou to zvládnete

V některých případech se však na hydroizolační vrstvu zapomnělo, použila se nekvalitní nebo se její realizace neprovedla dostatečně odborně. Většinou u straších objektů se lze setkat s ním, že hydroizolace chybí úplně.

Jak dodat zdivu hydroizolační vrstvu?

Hydroizolací zdiva se zabývá obor sanace zdiva. V rámci procesu sanace zdiva existuje mnoho rad, tipů, postupů a návodů, jak postupovat, kterou metodu využít, jaké izolační hmoty aplikovat, aby bylo docíleno toho, že se vlhkost do zdiva v budoucnu nedostane a nebude páchat další škody. Ideálním realizátorem takovýchto prací je osvědčená firma mající v oblastí injektáže zdiva a sanačních prací dlouholeté zkušenosti. Neodborným zásahem lze totiž rychle udělat více škody nežli užitku, takže přizvání odborníka se rozhodně vyplatí.

Profesionální firma totiž vyhodnotí situaci, zvolí nejadekvátnější metodu pro dodání chybějící izolace a dokáže garantovat pozitivní a kvalitní výsledek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *