City Block Block Of Flats Skyscraper

Hlasování on-line se postará o schůzku SVJ i BD

Zákon jasně říká, že každé SVJ či BD se musí jednou do roka sejít, aby naplnilo předpoklady své plné funkčnosti. Za současné situace není však kvůli koronaviru žádná schůze možná. Tedy alespoň ta fyzická.

Naštěstí nejde o jedinou možnost splnění zákonné povinnosti. I když se na jednom místě a ve stejný čas nesmí od 26.3. 2020 sejít více než dvě osoby (nepocházející z jedné domácnosti), stále je tu ještě možnost on-line hlasování.

Povinnou schůzi vyřídíte i přes internet

Nemusíte tedy odkládat naplánovaná shromáždění a hlasování o důležitých bodech programu. Stačí se spolehnout na právně uznatelné on-line hlasování. Po dobu koronavirové krize je zcela zdarma poskytuje portál Sousedé.cz. A jaké výhody vám tato iniciativa může přinést?

  • Okamžitě vyřešíte zákaz shromažďování osob.
  • Získáte právně uznatelné hlasování, a to bez nutnosti pořádání schůze.
  • Úspory – šetříte peníze i čas všech zúčastněných.
  • Hlasování odkudkoliv – budete potřebovat pouze připojení k internetu (mobil, počítač, tablet apod.).
  • Možnost víceúrovňového hlasování (účastnit se může celé shromáždění nebo jen vybraní členové výboru).

Absolutní bezpečí on-line

Není třeba se bát. Web a aplikace Sousedé.cz se o vaše data i identitu starají a rozhodně je nepředávají dál. A jak takové on-line hlasování vypadá? Zeptali jsme se na to jednatelky Sousedé.cz, paní Zlaty Botero. „Vše je velice jednoduché, stačí se zaregistrovat na Sousedé.cz (což je plně GDPR zabezpečený prostor), založit Váš dům, z katastru nemovitostí si automaticky načíst všechny vlastníky, a poté se přihlásit do online hlasování.“

Jde o proces, který byl do ostrého procesu vpuštěn teprve v lednu a podle všeho se velmi rychle ujal. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní, takže se není s ničím třeba nijak podrobněji seznamovat. A kdybyste přece jen narazili na problém, pak vám majitelé webu se vším rádi poradí.

Více se dozvíte na adrese: https://www.sousede.cz/aktualne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *