Bankovní kódy

Jistě každý z vás již posílal peníze z jednoho bankovního účtu na jíný ať už v rámci internetového bankovnictví či v rámci příkazu k úhradě na pobočce vaší domovské banky. Ať jste si všimli či nikoliv, vždy bylo potřeba mimo čísla účtu vyplnit i kolonku kódu banky, tedy čísla skládající se ze 4 čísel usmířených za lomítkem

Vše je děláno z prostého důvodu a to takové, abychom zjistili u které banky má klient či známý kterému zasíláme peníze vedený účet. Každá bankovní instituce má přidělen svůj. Je tedy nutné kódy bank znát. Indetifikace je důležitá a bez toho, abychom tento kód znali nemůžeme peníze odeslat.

Často se setkáváme s případy, kdy nám klient sdělí pouze číslo účtu a poté název banky, tedy například 12345678900001 u Komerční banky. Abychom mohli peníze převést musíme si kód banky zjistit. V internetovém bankovnictví se jedná o lehkou věc, protože si můžete vybrat banku z přehledného seznamu u příkazu k úhradě nastává problém. I proto existují stránky, které vám kódy bank přehledně zobrazí a by se si dle názvu vyberete ten, který potřebujete.

Přečtěte si také:  Sociálka a podpora v nezaměstnanosti 2011

Právě taková přehledná tabulka včetně nejvyhledávanějších bankovních kódů vás čeká mimo jiné v novém internetovém magazínu, v kterém najdete rubriky finance, bankovnictví, pojišťovnictví, půjčky a koneckonců také podnikání včetně stále více rozšířenějšího internetového podnikání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *