Jak napsat životopis správně?

Jestli si zrovna hledáte novou práci, určitě se potýkáte s problémem jak napsat životopis. Správně napsaný životopis je důležitým předpokladem získání nové práce. Sice vám práci nezajistí, ale rozhoduje o tom, jestli budete pozváni na první pohovor

Jak napsat správně životopis?

Pro napsání životopisu platí několik základních pravidel a doporučení. Váš životopis může být jako stovky jiných – úplně obyčejný a nezajímavý. Nebo můžete napsat životopis, který bude již na první pohled říkat, že právě vy jste ten správný uchazeč o novou práci. Co tedy musí mít takový správný životopis?

Jak napsat správně životopis? Vzor pomůže!

Jak napsat správně životopis? Vzor pomůže!

Píšeme životopis – na co si dát pozor?

Tak především, váš životopis musí být strukturovaný a stručný. Váš životopis by se měl omezit jen na základní fakta. Určitě by zde neměl být sáhodlouhý popis vašeho vzdělání nebo toho jak vás bavila předchozí práce. Na rozepsání svých dobrých vlastností, zkušeností a vaší motivace budete mít prostor, až budete psát motivační dopis. Životopis by tedy měl obsahovat především fakta.

Přečtěte si také:  Kdy začít s výukou cizích jazyků u dětí?

Správně napsaný životopis by neměl být delší než 2 strany A4

Správně napsaný životopis nemusí obsahovat pravopisné chyby a překlepy. Je to vaše vizitka a nesmíte si tedy pokazit první dojem tím, že váš životopis bude obsahovat chyby a překlepy. Před odesláním tedy někoho poproste, aby vám jej zkontroloval

Pokud to není výslovně uvedeno v inzerátu o pracovní pozici, životopis nemusí obsahovat fotku.

Životopis také nemusí obsahovat údaje o vašem rodinném stavu, náboženství, státní příslušnosti nebo národnosti a další citlivé osobní údaje. Ty totiž podle zákona nesmí hrát roli při výběru nového zaměstnance. Zaměstnavatel po vás tedy tyto informace nesmí chtít.

Správně napsaný životopis by měl být upraven na míru pro konkrétní pracovní pozici

Dobře napsaný životopis také nesmí obsahovat zbytečné informace, vyhněte se tedy popisu svých koníčků, zálib nebo co děláte ve volném čase, pokud to nemá přímý vztah k práci, o kterou se ucházíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *