Jak k vánocům vybrat RC model?

Jste nadšený RC modelář začátečník nebo chcete RC model k vánocům darovat vašim blízkým? Ale nevíte, jak ho vybrat? Výběr RC modelů ovlivňuje hned řada faktorů, které je důležité zohlednit. Teprve pak se můžete těšit nejen z na pohled hezkého, ale také funkčního stroje.

RC model mohou vybrat i nezasvěcení!

Věděli jste, že RC model, který nejen hezky vypadá, ale je také plně funkční mohou vybrat i nezasvěcení modeláři? Ano! I přesto, že vás RC svět nepřitahuje a jste touto tématikou nepolíbení, můžete pro své blízké k vánocům vybrat perfektní model. Stačí, když při výběru zohledníte následující pravidla:

1. Víte, kde model nakupujete?

Místo nákupu RC modelu ovlivní mnohé, třeba i delší životnost modelu. Proto je dobré RC stroj vybírat z nabídky specializovaného obchodu než model zakoupit v hypermarketu. A není to to samé? Ptáte se možná…ne, velký rozdíl představuje servis a náhradní díly, které hypermarkety nenabízejí. A nebojte se! O záruční a pozáruční servis se vy starat nemusíte! Této odpovědnosti se zbavíte ihned po předání dárku, ale důležité je obdarovanému poskytnout kompletní balení včetně dokladu o zaplacení pro případ potřeby záručního servisu. Kvalitní model můžete vybírat z nabídky e-shopu RCKÁNĚ, kde jsou náhradní díly a záruční i pozáruční servis samozřejmostí.

2. Jaké má model vlastnosti?

Abyste obdarovaného RC modelem opravdu potěšili, je zapotřebí vybírat RC stroj nejen podle vzhledu, ale také podle jeho vlastností. Zohlednit je zapotřebí například výdrž na jedno nabití, dosah RC modelu i další vlastnosti. Jejich srovnáním můžete vybrat mnohem lepší model za podobnou cenu. Pro případ, že se v této oblasti nevyznáte, neváhejte kontaktovat prodejce, který by vám měl poskytnout vždy relevantní informace, popřípadě nějaký produkt doporučit.

3. Jaké funkce RC model nabízí?

V případě, že vyřešíte veškeré formality ohledně vlastností modelu, zaměřte se i na funkce, které nabízí. Co obdarovaný využije? HD kameru, která je součástí většiny dronů? On-line přenos obrazu FPV u kvadrokoptéry? Osvětlení některých modelů, které mu umožní model využívat i v noci? Autopilota, který mu bude asistovat v průběhu letu s RC letadlem? GPS? Právě tyto funkce dělají model zábavnějším.

Přečtěte si také:  Správná příprava na grilování

4. Jak je model odolný?

Odolnost RC modelu je dalším faktorem, který by vás měl při výběru zajímat a to zejména v případě, že vybíráte RC model pro děti nebo pro začátečníky. Odolnost je zaručena odolným materiálem modelů, který vydrží i tvrdší pády. Často jsou tyto modely označeny jako odolné nebo dokonce nerozbitné a určené jsou především dětem a začátečníkům, kteří se řízení modelu musí napřed naučit.

5. Jaké jsou recenze výrobku?

Při výběru RC modelu vám mohou pomoct i recenze uživatelů. Pomocí nich lehce zjistíte, který model stojí za to koupit a naopak kterému se raději vyhnout. Specializovaný obchod RCKÁNĚ modely žije, a právě proto můžete tady narazit na originální videa, v nichž jsou výrobky testovány. Na vlastní oči tak uvidíte RC model v akci a podle toho si můžete vybrat.

6. Lze vybírat model podle ceny?

I cenou lze vybrat RC model. Samozřejmě musíte brát v potaz vaše finanční možnosti. Kolik chcete do dárku vložit? Obecně by mělo platit, že zároveň s cenou roste i kvalita RC strojů. Jsou však i případy, že levnější RC model nabízí lepší funkce i stabilitu oproti modelu, za který si připlatíte a naopak. Proto je doporučováno porovnat si více modelů a pak vybírat. Také se můžete spolehnout na radu odborníků, kteří by vám měli nabídnout model, jehož vlastnosti odpovídají ceně.

7. Zohledněte zkušenosti obdarovaného

Při výběru RC modelu musíte zohlednit i zkušenosti toho, kterého chcete obdarovat. Je začátečník nebo pokročilý? Právě toto nejvíce ovlivní výběr. Když tohle zohledníte, předejdete nepříjemným situacím, kdy začátečník si nebude vědět rady s propracovaným modelem a naopak pokročilý se bude s modelem nudit.

8. Zohledněte jeho zájmy

Chcete své blízké obdarovat RC modelem? V tom případě asi chová vášeň k tomuto odvětví. To však ještě neznamená, že mu můžete nadělit jakýkoliv RC stroj. Vždy je lepší zorientovat se, jestli jej více zajímají RC auta, letadla, vrtulníky, drony nebo roboti. Teprve pak máte šanci darovat dokonalý vánoční dárek.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *