Hlavní důvody proč nepoužívat facebook

Nejste zatím zaregistrovaní na facebook a váháte, jestli se vůbec má cenu registrovat na facebook? Nebo jste již aktivním uživatelem sociální sítě facebook a přemýšlíte, jestli je pro vás facebook to pravé? Podívejte se na hlavní důvody, proč byste neměli facebook používat.

Facebook je jen ztráta času

Pokud jste již aktivním uživatelem služby facebook, asi jste to už poznali sami. Zvlášť pokud máte několik desítek nebo stovek facebook přátel nebo pokud jste začali hrát nějakou facebook hru jako je třeba Mafia Wars nebo Farmville.  Ze služby, která vám na začátku přišla strašně užitečná a skvělá, se nyní stává obrovský žrout času, a vy zjišťujete, že někdy u facebook trávíte i několik hodin denně.

Na facebook nemáte žádné soukromí

Možná si to ani neuvědomujete ale vše co o sobě napíšete na facebook je veřejně přístupné. Facebook se sice snaží zlepšovat možnosti nastavení ochrany soukromí. Ale ta toto nastavení je zatím stále pro běžného uživatele internetu poměrně komplikované. A hlavně, v základu je nastaveno, že všechny vaše soukromé informace jsou veřejně dostupné. A již nyní existují stovky příkladů zneužité těchto informací. I když si nastavíte vysokou ochranu zabezpečené vašich soukromých informací, každý zkušenější uživatele internetu se k těmto informacím stejně dokáže dostat.

Přečtěte si také:  Zimní dovolená a lyžování v Tignes

Facebook je pro infantilní děti

Pokud se opravdu hodně nesnažíte mít mezi svými přáteli na fcebook opravdu jen ty o které se zajímáte a jejichž názory vás zajímají, váš profil na facebook se velmi rychle zaplevelí různými pubertálními dětmi, vymyšlenými profily a různými podvodníky. Z vašeho facebook profilu se tak velmi rychle stane nepoužitelná a nepřehledná změť různých infantilních výkřiků.

Na facebooku jsou všichni

To že se v posledních několika měsících najednou všichni rozhodli začít používat facebook je jedním z hlavních důvodů proč jej nepoužívat. Pokud je vaším jediným argumentem proč používat facebook jen to „že tam jsou všichni“ tak je něco špatně

Víte všechno všech a všichni vědí všechno o vás

Princip sociální sítě facebook podobně jako služby twitter je především to že vy o sobě publikujete různé informace a naopak vy sledujete informace, které o sobě publikují lidé, kteří vás zajímají. Ale ruku na srdce, opravdu potřebujte tak nutně vědět co měla vaše kolegyně z práce k večeři nebo jak se váš spolužák pozvracel na včerejší pařbě, ideálně ještě doplněné o fotky? Myslím, že často jsou chvíle, kdy bych o některých lidech některé informace raději nevěděl. Zvlášť pokud je znám v reálném životě

Na samotném facebooku je mnoho skupin typu „zrušme hromadně facebook profil. Na internetu najdete obecně mnoho příkladu toho, jak byl něčí facebook profil zneužit, nebo informace publikované na facebook se stali důvodem pro propuštění z práce, rozvodům v rodinách. Opravdu stojíte o používání takové služby?

  1 Komentáře

  1. David KE   •  

    Suhlasim s clankom. Ja som si FB zrusil(NIE deaktivoval) minuly tyzden. Za 14 dni bude zruseny definitivne…Je to strata casu. Niet nad priatelov, s ktorymi som fyzicky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *